آگوست 3, 2019

راهنمای یکجای نصب نرم‌افزار برای همه کاربران شبکه

شما از طریق راهنمای زیر قادر خواهید بود تا یک نرم‌افزار را بر روی دستگاه‌های تمامی کاربران شبکه خود به صورت یکجا نصب کنید. برای این منظور لازم است ابتدا فایل نصب نرم‌افزار ویندوزی مورد نظر (بسته MSI) را از تهیه کرده و قبل از شروع فرآیند نصب، حداقل نیازمندهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز را چک کنید. سپس گام‌های زیر را اجرا کنید:

۱- به عنوان Administrator وارد سرور Active Directory شوید.
۲- یک پوشه اشتراکی بسازید و بسته MSI نرم‌افزار مورد نظر خود را در آن کپی کنید. دسترسی Read به این پوشه را به کاربران شبکه خود بدهید.
۳- برای نصب نرم‌افزار بر روی کامپیوترهای شبکه، ابتدا لازم است یک Group Policy Object بسازید. برای این منظور، در قسمت Administrative Tools کنترل پنل سرور، بر روی گزینه Group Policy Management کلیک کنید.
۴- در پنل سمت چپ، بر روی دامنه خود کلیک راست کرده و گزینه Create a GPO … را انتخاب کنید و نام دلخواهی را برای آن وارد کنید.

۵- برای معرفی بسته نصب نرم‌افزار، Policy ایجاد شده را انتخاب کرده و گزینه ویرایش را بزنید.
۶- در پنل سمت چپ، زیر Computer Configuration -> Policies -> Software Setting گزینه Software Installation را انتخاب کرده و بر روی آن راست‌کلیک کنید. سپس گزینه New و پس از آن Package… را انتخاب کنید.

۷- در پنجره معرفی فایل، بسته MSI نرم‌افزار خود را با درج مسیر کامل شبکه‌ای آن به عنوان بسته مورد نظر معرفی کنید (مثلا \\file-server\share\abrino.msi). سپس در انتخاب روش deployment، گزینه Assigned را انتخاب کرده و OK را بزنید.

۸- پس از انتخاب Policy‌ ایجاد شده و کلیک راست بر روی آن، گزینه Enforced را انتخاب کنید تا اعمال سیاست بر روی کامپیوترهای شبکه را اعلام کنید.

۹- پس از انجام تغییرات فوق، با راه‌اندازی مجدد کامپیوتر توسط هر کدام از کاربران، نرم‌افزار ویندوری مورد نظر برای وی نصب شده و نمایش داده خواهد شد.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید

دیدگاه خود را وارد نمایید.