مرداد ۷, ۱۳۹۷

امنیت، مالکیت و حریم خصوصی

‌خدمات ابرینو تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران به خصوص قانون تجارت الکترونیکی بوده و طبق این قوانین تفسیر می‌شوند.

‌فایل‌ها و داده‌هایی که کاربران در ابرینو قرار می‌دهند، متعلق به آنها بوده و ابرینو در هیچ زمانی، هیچ‌گونه ادعایی نسبت به مالکیت آنها نخواهد داشت.

‌ابرینو تحت هیچ شرایطی فایل‌های سرور سازمانی مشتری را به بیرون از مرکز داده میزبان سرور سازمانی منتقل نکرده و در هنگام استفاده کاربران مشتری از پنل وب نیز، فایل‌های آنها را صرفا طبق درخواست تحویل داده و در سرورهای خود یا ثالث ذخیره نخواهند کرد.

‌ابرینو از روش‌های حفاظتی و امنیتی کارا برای ایجاد امنیت در سامانه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و روش‌های ارتباطی خود استفاده می‌کند. لیکن هرگونه نقاط ضعف امنیتی که با استفاده از فناوری‌ها و دانش روز موجود در کشور نتوان آن را برطرف نمود، همانند قوای قهریه خارج از تعهد ابرینوست.

‌ابرینو مسوول نگهداری اطلاعات شما بوده و آنها را به صورت امن نگهداری می‌کند. لیکن با اثبات کارکرد صحیح نرم‌افزارها و سیستم‌ها، ابرینو وظیفه‌ای در قبال استفاده ناصحیح کاربران نخواهد داشت. به این معنی که در صورت خرابی منبع داده‌ها یا سوء استفاده از محصولات و خدمات و دیگر مواردی که در راهنماهای کاربری و قوانین و شرایط استفاده ابرینو توضیح داده نشده، هرگونه مشکلات احتمالی برعهده خود کاربر خواهد بود.

‌کاربر مسوول تمام فعالیت‌هایی خواهد بود که تحت نام کاربری وی انجام می‌شود، لذا حفظ امنیت رمز عبور وی بسیار مهم است. همچنین کاربر موظف است از یک اتصال امن اینترنتی برای استفاده از خدمات ابرینو بهره ببرد. در صورتی که به سبب رعایت نکردن این موارد، صدمه‌ای به کاربر وارد شود، مسوولیت آن بر عهده خود وی خواهد بود.

‌انتخاب رمز عبور مناسب اهمیت فراوانی دارد. بنابراین، کاربر می‌بایست رمز مناسبی از جهت اندازه و تنوع نشانه‌ها انتخاب نماید. نگهداری رمز عبور بر عهده کاربر بوده و افشای آن به هر کسی به‌منزله مجوز دسترسی به تمامی داده‌های کاربر خواهد بود.

‌به جز موارد استثنایی و حکم قضایی صریح، ابرینو تضمین می‌کند که اطلاعات کاربر را در اختیار غیر یا سامانه‌ها و وب‌سایت‌های دیگر قرار ندهد، مگر آنکه خود کاربر درخواست کند. این درخواست ممکن است در قالب استفاده از سرویس‌های ابرینو برای دیگر سامانه‌ها باشد (مثل انتقال اطلاعات کاربر به دیگر حافظه‌های ابری).

‌مشتری مجاز به هیچ‌گونه بهره‌برداری خارج از این قرارداد از اطلاعات، دسترسی‌ها و اطلاعات محرمانه در اختیار قرار گرفته نخواهد بود. این موضوع علی‌الخصوص شامل نرم‌افزارهای قرار گرفته بر روی سرور سازمانی می‌باشد. همچنین مشتری موظف به تامین امنیت فیزیکی و اطلاعاتی سرور سازمانی و نرم‌افزارهای ابرینو که در اختیار وی قرار گرفته است می‌باشد. در صورت اثبات قصور یا تقصیر مشتری، وابستگان وی و کاربران سازمانی در رخدادهای پیش آمده، اینو هیچ تعهدی نسبت به جبران خسارات وارده نخواهد داشت.

‌مشتری نمی‌تواند هیچگونه حق یا ادعایی نسبت به مالکیت مادی یا معنوی سرور ذخیره‌سازی، کلاینت‌ها و سایر محصولات ارائه شده یا اطلاعات موجود در ابرینو، به غیر از اطلاعات شخصی خود داشته باشد.

‌استفاده از برخی از خدمات ابرینو نیازمند نصب کلاینت بر روی دستگاه‌های کاربران سازمانی است. این نرم‌افزارها اختصاصا برای استفاده از خدمات ابرینو ساخته شده‌اند و استفاده از آنها به غیر از مواردی که ابرینو مشخص می‌کند ممنوع است. این نرم‌افزارها (حتی با وجود شخصی‌سازی) جزء دارایی‌های ابرینو بوده و تمام حقوق آنها متعلق به ابرینو می‌باشد و امکان استفاده از آنها به صورت موقت و غیر انحصاری در طی مدت این قرارداد به مشتری داده شده است. مشتری به هیچ وجه به صورت مستقیم یا از طریق اشخاص ثالث، مجاز به مهندسی معکوس، بازکردن و استخراج متن برنامه، استفاده از تصاویر، محتویات و اطلاعات استفاده شده در برنامه برای بهره‌برداری‌های خارج از حیطه این قرارداد نیست. در غیر این صورت ابرینو می‌تواند مشتری را مورد پیگرد قانونی قرار دهد.