مرداد ۲۰, ۱۳۹۷

راهنماهای تکمیلی

در هنگام افزودن یک پوشه به فرآیند پشتیبان‌گیری، چگونه می‌توانم نام پوشه سمت ابر را تغییر دهم؟

در پنجره‌ای که برای افزودن پوشه باز می‌شود (شکل زیر)، بر روی گزینه «آدرس روی ابر» کلیک کنید.

در این صورت، پنجره زیر برای شما باز می‌شود. شما می‌توانید با کلیک بر روی در منوی بالایی این پنجره، پوشه جدیدی با نام دلخواه ایجاد کرده و بر روی دکمه «انتخاب پوشه» کلیک کنید.

نکته مهم: شما می‌توانید یکی از پوشه‌های ابری موجود را نیز انتخاب کنید. در این صورت، محتویات پوشه ابری و پوشه روی کامپیوتر شما با هم سینک می‌شوند (تمام اطلاعات پوشه ابری به پوشه روی کامپیوتر شما منتقل شده و بالعکس. و پس از آن با هر تغییری در هر کدام از پوشه‌ها، این تغییرات به صورت خودکار به پوشه دیگر نیز منتقل می‌شوند).

قبلا پوشه‌ای در ابر ایجاد کرده‌ام. چگونه اطلاعات آن پوشه را با یکی از پوشه‌های کامپیوترم سینک کنم؟

اگر قبلا پوشه‌‌ای در ابرینو ایجاد کرده باشید، با ورود به نرم‌افزار ویندوزی ابرینو، پوشه‌های ابری شما با ظاهر زیر در نرم‌افزار نمایش داده می‌شوند:

برای اتصال این پوشه به یکی از پوشه‌های روی کامپیوترتان، کافی است بر روی گزینه «اتصال به پوشه ابری» کلیک کنید. در این صورت پوشه زیر برای شما باز می‌شود.

در این پنجره،‌ بر روی گزینه «آدرس محلی» کلیک کنید تا پنجره مربوط به انتخاب پوشه باز شود.

پس از انتخاب پوشه، در پنجره قبلی، دکمه تائید را بزنید.

چگونه می‌توانم اطلاعات مربوط بر روی دو کامپیوتر خود را سینک کنم؟

وقتی دو کامپیوتر را با هم سینک (همگام) می‌کنید، هر تغییری که بر روی یکی از کامپیوترها اعمال کنید، در کامپیوتر دیگر نیز اعمال خواهد شد و بالعکس. در واقع اطلاعات دو کامپیوتر، همیشه نظیر هم خواهند بود. برای این منظور:

  • طبق گام‌های ۱ تا ۸ این راهنما، ابتدا نرم‌افزار ویندوزی ابرینو را بر روی یکی از دستگا‌ه‌ها نصب کرده و پوشه‌های مورد نظر خود را به آن معرفی کنید.
  • سپس ابرینو را بر روی کامپیوتر دیگر نصب کنید. با نصب ابرینو ویندوزی،‌ پوشه‌های ابری شما در نرم‌افزار نمایش داده می‌شوند.
  • طبق آموزش ارائه شده در راهنمای ۲ تکمیلی، پوشه‌های ابری‌تان را به پوشه‌های معادل آنها در کامپیوتر دوم متصل کنید.
  • همه چیز آماده است. تنها کافی است که دو یا چند کامپیوترتان به اینترنت متصل باشند، تا عملیات همگام‌سازی به صورت خودکار انجام شود.